Internationale Terapeuter i DK

Danmark

Lisbeth Marcher (Founder – EABP + ABP)

Uddannelses terapeut/ Supervisor
Full Bodymap
By: Hørsholm
E-mail: lmarcher@bodynamic.dk
Mobil: +45 31 31 45 35 (skriv SMS)

Ditte Marcher* (ABP)

Uddannelses Terapeut/ Supervisor
E-mail: ditte@dittemarcher.com

Lene Wisbom* (MPF, EABP, ABP)

Uddannelses Terapeut/ Supervisor
Full Bodymap
By: Svendborg
Website: http://wisbom.dk/
E-mail: lene@bodynamic.dk

Tina Janken Tage* (MPF + ABP)

Uddannelses Terapeut
By: Svendborg
Website: https://tinatage.dk/
E-mail: tina.tage@mac.com
Phone: +45 27705273

Dansk Terapeut Liste

* – markering betyder certificeret, dvs. at nogle bestemte faglige krav, efter endt uddannelse,
er opfyldt og kan have uddannelseselever i terapi.

Anders Lund Pedersen*(MPF)

Certificeret Bodynamic Terapeut
Praksis i København og Taastrup

Tlf. 29842268
anders@bodynamic.dk

Anne Dreyer

Terapeut/ Full Bodymap/ Chok Traume
København

tlf.nr.: 32 59 46 25,
ad@annedreyer.dk

Bent Warming*

Certificeret Bodynamic Terapeut, gæstelærer internationalt

Tlf: 28 79 12 29,
www.kolding-psykoterapi.dk, 
bwr@kolding-psykoterapi.dk

Bodil Boss Nielsen* (mpf)

Certificeret Bodynamic Analytiker Supervisor og uddannelses terapeut.

Vestergårdsringen 21, Stavtrup, 8260 Viby J

21 92 89 19
bodil@timeart.dk
Time Art Studio

Elin Friis* (MPF)

Certificeret Bodynamic Analytiker
By: København + Hørsholm
tlf. 6081 0136/ 4828 0136  www.bodynamic.net

Ellen Ollars*

Co-founder af Bodynamic International
uddannelsesterapeut og -supervisor, Full Bodymap

Vosnæsparken 114, 8541 Skødstrup
tlf: 23316065,
www.ollars.dk

Espen Andli* (MPF)

Uddannelses Terapeut
By: København, Frederiksberg

www.espenandli.com – mobil: 60836228

Eva Schaumburg-Müller* (MPF)

Certificeret Bodynamic Terapeut + Full Bodymap
By: København

Mobil: 50737687, email: eva.s.muller@gmail.com,
www.terapiellermassage.dk

Gro Nordland*, (MPF).

Certificeret Bodynamic Analytiker, stoppet med klienter + supervisander

Ibtisam Abbasi* (MPF)

Certificeret Bodynamic Terapeut, supervisor og Chok Traume Terapeut, Familie Terapeut

Kastrup
www.hopefully.dk
ibti.a@hotmail.com
tlf: 51257870

Janne Hovgaard Rasmussen* (MPF)

Certificeret Bodynamic Terapeut og Chok Traume
Næstved + Præstø
Tlf.: 28 40 01 90
info@livzonen.dk
livzonen.dk

Jessie Brandt* (mpf/eabp)

Certificeret Bodynamic Analytiker

Dr. Tværgade 33, 1302 Kbh. K
Tlf.: + 45  26113572  Mail: jb@bodynamicanalyse.dk
www.bodynamicanalyse.dk

Kylle Bjerre* (MPF)

Certificeret Bodynamic Terapeut
og Chok Traume uddannet

Haderslev. Tlf. 2252 7236.
Mail: kylle@kernecoaching.dk

Laila Hørby* (MPF og EABP)

Certificeret Bodynamic Terapeut og Chok Traume
Rugtvedvej 2, 9900 Frederikshavn.
psykoterapeut.laila.horby@gmail.com
tlf.: 22624959
www.psykoterapeutlailahørby.dk

Lonnie Hougaard* (MPF)
Certificeret Bodynamic Terapeut, Chok-Traumeterapeut
og Specialsygeplejerske i psykiatri.
Individuel og Gruppeterapi. Uddannelsesterapeut.
Tlf: 24676053,   Sorø

Lotte Sparlund* (MPF + EABP)
Terapi – Coaching – Rideterapi – Supervision

Tlf.: 50 72 72 08
Klinikadresse:Pinholtvej 67620 Lemvig
www.lottesparlund.dk
mail@lottesparlund.dk

Margit Hansen* (MPF + EABP)

Certificeret Bodynamic Terapeut, supervisor,
samt Chok Traume terapeut + Full Bodymap
Egeklinikken
Keldsøvej 24, DK – 2100 København Ø
+45 26 25 23 75post@egeklinikken.dk 
www.egeklinikken.dk

Michael Gad* (MPF)

Terapeut/ Supervisor
By: Birkerød/ København
E-mail: michael.gad@mail.tele.dk

Nanaya Liv Steno* (MPF + EABP)

Certificeret Bodynamic Terapeut

Mobil +45 51 96 73 63    Mail:Nanayarambowterapi@gmail.com

Østerbro og Hundested

Otto Krag* (mpf/eabp)

Certificeret Bodynamic Analytiker + supervision

Struenseegade 13A, 2200 København N
tlf. 50 100 750 – www.bodynamicanalyse.dk

Paul-Erik Schmidt* (MPF)

Certificeret Bodynamic Terapeut og Chok Traume uddannet.

Fredericia, mobil: 50 16 75 39, mail: Peewschmidt@icloud.com

Pia Rubærno Fjelksted* (MPF + SE)

Certificeret Bodynamic Analytiker, Chok Traume og supervisor.
København og Fårevejle
Tlf: 26 17 51 70
email: pia-sinai@vestnet.dk

Thomas Kjul Arnfred (MPF + EABP)

Bodynamic Practitioner, Individuel terapi og parterapi, Tester Bodymaps!

Huset for Velvære og Livskvalitet,
Svalegabet 12, Søllerød, 2850 Nærum
Tlf. 3022 6644, E-mail: thomas@bodynamic.name 
Hjemmeside: www.bodynamic.name

Unna Toft Nielsen* (MPF + EABP + ABP)

Certificeret Bodynamic Terapeut og Chok Traume uddannet, Full Bodymap
Skovengen 13, 4951 Nørreballe
Tlf. 20446294
Email: unna1tn@gmail.com

NORGE

Jeanette Lysell* (EABP)

Bilitt Gård, Elvestadveien 731, 1827 Hobøl. Norge
Mail: post@bilittgard.no tel: 0047-92095252
www.bilittgard.no

Germany

Michael Rupp

Therapist/Supervisor
City: Munich
E-mail: VihanM.Rupp@t-online.de

Leidulv Risstad

Therapist/Supervisor
City: Hamburg
Website: http://risstad.de/
E-mail: leidulv@bodynamic.de
Cell# +049(0)176-22134681

Greece

Kalliopi Zorzou

Therapist/ Supervisor
City: Chalkída
E-mail: kalliopizorzou@gmail.com

Konstantinos Gonidakis

Therapist/Full Bodymapper
City: Athens
E-mail: gonidakisk@yahoo.com

Yorgos Piaditis

Therapist/Full Bodymapper
City: Athens
E-mail: info@bodynamic.me
Phone: +30 6984640780

Netherlands

Kristina Vasiljevaite

Therapist/ Supervisor
City: Rotterdam
Website: www.kristinabodynamic.com
E-mail: kristina@bodynamic.com

Ukraine

Inna Gavryliuk

Therapist/ Supervisor

E-mail: inkagav@yahoo.com

Oleh Hukovskyy

Therapist/Supervisor
City: Ternopil
Website: www.facebook.com/befreeinua/
E-mail: oleh.hukovskyy@gmail.com
Cell# +380979517320

USA

James Nicholas

Therapist
City: Santa Monica
E-mail: james@bodynamic.com

Anne Isaacs

Therapist
City: Los Angeles
Website: www.bodynamicusa.com
E-mail: aisaacs@bodynamicusa.com

Joel Isaacs

Therapist
City: Los Angeles
Website: www.bodynamicusa.com
E-mail: jisaacs@bodynamicusa.com